Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim, którzy w sobotę 12 października odwiedzili Stadion Miejski przy ul. Gen. Józefa Bema w Toruniu, aby w ramach wydarzenia „Mens SANA in corpore SANO, czyli… „w zdrowym ciele zdrowy duch” sprawdzili się w Teście Coopera! Łącznie wystartowało nas 189 osób, a łączna odległość, którą pokonaliśmy stanowi trasę Toruń-Berlin (428 km).

Ponadto zorganizowany został  „Mini Test Coopera”: 5-minutowy bieg dla dzieci poniżej szóstego roku życia. o rodzicach z maluchami w wózkach również nie zapomniano. Dla nich została zorganizowana specjalna rywalizacja: bieg z wózkiem na dystansie 100 m, oczywiście na wesoło! Podczas chwili odpoczynku, uczestnicy mogli posłuchać jednego z gości specjalnych – toruńskiego triatlonisty Marcina Drogoroba, który opowiedział o swojej nowo narodzonej pasji.

Kolejną atrakcją był pokaz Zumby, czyli taniec stanowiący połączenie rytmów latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Niezwykle ciekawym przerywnikiem od atrakcji ruchowych okazało się spotkanie z kolejnym gościem – doświadczonym alpinistą Robertem Kęsy, który opowiedział jakie umiejętności musi posiadać osoba uprawiająca ten rodzaj sportu.

Kuszącą atrakcją był pokaz i wspólne zajęcia z brazylijskiego jiu-jitsu! Toruńscy sportowcy zaprezentowali podstawowe chwyty stosowane w tej sztuce walki, a co ważniejsze i uczestnicy  „Mens SANA in corpore SANO” mogli przećwiczyć najprostsze elementy.

Trening CrossFit, obecnie niezwykle popularny w USA, na pewno zapadnie bardzo długo w pamięci uczestników, którzy mogli wykrzesać z siebie zapas energii. Ćwiczenia w ramach CrossFit nastawione były na poprawę kondycji, a zwłaszcza siły i szybkości w krótkim czasie.