W sobotę 26 września 2020 na stadionie miejskim w Ostrołęce po raz piąty odbył się Test Coopera dla Wszystkich. Test zorganizowany został przez UKS Clan działający przy II LO w Ostrołęce w czasie obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu włączając się do ogólnoeuropejskiej kampanii #BeActive (Bądź aktywny).

W teście  uczestniczyło ponad 100 osób. Wystartowało więcej kobiet niż mężczyzn. Wszyscy łącznie  pokonali 218969 m (kobiety 104545 m, a mężczyźni 114424 m). W teście uczestniczyli zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i początkujący. Część osób po raz pierwszy spróbowała swoich sił w Teście. Testy sprawdzające aktualną kondycję fizyczną odbywały się co pół godziny i polegały na przebiegnięciu jak najdłuższego odcinka w ciągu 12 minut. Najdłuższy dystans w kategorii Kobiet pokonała reprezentantka klubu UKS Clan – Oliwia Prachniak  (2804 m) przed Klaudią Pażych (2650 m) i  Izabelą Marcińczyk (2630 m) z UKS 7 oraz Natalią Zielińską (2551) z UKS Clan. Wśród mężczyzn najdłuższy dystans pokonał Karol Rogoziński (3360m) z UKS 7 przed Krzysztofem Olszewskim (3180 m) i Łukaszem Demby (3130 m) z UKS Clan.

Najstarszą uczestniczką Testu była Pani Krystyna Grabowska, która pokonała dystans 1740 m. Najmłodszą uczestniczką była 5-letnia Anastazja Kowalczyk przed Mateuszem Jankowskim (6 lat) i Błażejem Grabowskim (6 lat). W ostatnim teście „Biegu Solidarności” uwieńczającym wszystkie testy w kategorii kobiet zwyciężyła Anna Fabiańska z Czerwina, a w kategorii mężczyzn zwyciężył Łukasz Demby z UKS Clan.

Najliczniejsza szkoła z miasta Ostrołęki w kategorii szkół ponadpodstawowych to II LO Ostrołęka przed  III LO, najliczniejsza szkoła podstawowa to Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II. Najliczniejszą szkołą z powiatu była Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie. Najliczniejszą drużyną Szkoła Promocji Zdrowia i najliczniejszym klubem UKS Clan Ostrołęka.

Najlepsi w Teście wyróżnieni zostali pucharami i nagrodami. Uczestnicy podczas organizowanego testu mogli sprawdzić się również z wiedzy w zakresu historii Olimpizmu, którzy również byli nagradzani za poprawne odpowiedzi. Podczas imprezy nagrodzono także zwycięzców Testu Sprawności Fizycznej, którego eliminacje odbyły się podczas organizowanego przez UKS Clan Narodowego Dnia Sportu, a finały podczas ETS: Patryk Prusiński, Miłosz Markowski, Izabela Marcińczyk, Makar Nazar, Filip Kiernozek.

Imprezę otworzyli: Wiceprezydent Maciej Kleczkowski, Przewodniczący Ostrołęckiej Solidarności Aleksander Zawalich, Radny Miasta Ostrołęki Pan Jerzy Grabowski , Koordynator Szkoły Promocji Zdrowia Pani Beata Samorajska oraz Dyrektor  II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce Pan Krzysztof Jankowski.

 

Pełne wyniki dostępne TUTAJ