Kolejna opolska edycja Testu Coopera dla Wszystkich za nami. Tym razem na stadionie lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków zameldowało się 169 osób, aby sprawdzić swoją wydolność i obecną kondycję fizyczną. Przez 12 minut do pokonania był możliwie najdłuższy dystans. Najlepszym rezultatem może pochwalić się Adam Olejnik, któremu udało się przebiec 3420 metrów. Wśród kobiet natomiast najbardziej zaimponowała Anna Mołdecka z wynikiem 3050 metrów. W sprawdzianie brali udział także najmłodsi, jak chociażby roczna Zosia Kowalczyk, czy dwuletni – Olimpia Jędrzejewska i Łukasz Gałwa, którzy z niewielką pomocą rodziców zaliczyli swoje pierwsze biegowe zawody.
Na opolskiej bieżni nie zabrakło również weteranów. Kolejny raz sprawdził się 91-letni Andrzej Hamada, który w 12 minut pokonał trasę o długości 1225 metrów.
Mimo, że warunki pogodowe nie były łatwe, to Opolanie licznie stawili się na bieżni, aby zweryfikować, w jakiej formie są na wiosnę. Następną taką okazję będą mieli podczas kolejnej edycji Testu Coopera dla Wszystkich na początku jesieni bieżącego roku.