Choć nie o rekord sam w sobie tu chodzi, ale o popularyzację biegania, zdrowego stylu życia, a przede wszystkim promowanie transplantologii.
Podczas organizowanego, przez Gimnazjum nr 1 we współpracy z Klubem Sportowym ICE MAT TEAM, III Ostrowskiego Testu Coopera & Pikniku „Apetyt na Życie”, który odbył się 1 czerwca 2016 r. na boisku sportowym Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostrowie Wielkopolskim do 12 minutowego biegu ciągłego (Test Coopera) przystąpiło 497 osób.

Impreza objęta była Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Beaty Klimek.

III Ostrowski Test Coopera w liczbach:

  • liczba uczestników- 497
  • najlepszy wynik wśród kobiet- 2774 m – Nadia Błaszczyk- SP 13
  • najlepszy wynik wśród mężczyzn- 3518 m- Bartosz Karkoszka
  • łączny dystans pokonany przez wszystkich uczestników- 1089402m= 1089 km 402 m
  • najmłodszy uczestnik- 7 lat- Zuzanna Stradomska- SP ZSSSalezjanek – 1995 m
  • najstarszy uczestnik- 60 lat

Klasyfikacja: 10 najlepszych wyników z każdej szkoły, biorąc pod uwagę wyniki 5 dziewcząt i 5 chłopców

  • W kategorii szkół podstawowych- I miejsce – SP 1, II miejsce SP 7, III miejsce- SP 9
  • W kategorii szkół gimnazjalnych- I miejsce zajęło Gimnazjum nr 1, II miejsce- Gimnazjum nr 3, a III miejsce Gimnazjum Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek.
  • W kategorii szkół ponadgimnazjalnych- I miejsce II Liceum Ogólnokształcące, II miejsce Zespół Szkół Usługowych

Puchary dla szkół ufundowała Prezydent Miasta- Beata Klimek.
Nagrody niespodzianki dla najlepszych „10” w poszczególnych kategoriach ufundowali:
AVIVA, Firma BURGHARDT, MZO S.A. Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami w Ostrowie Wielkopolskim, SPORTIMED- Ośrodek Wspomagania Sportowego, Urząd Miasta w Ostrowie Wielkopolskim
Największa liczba osób reprezentujących daną szkołę (tutaj mogli wziąć udział nie tylko uczniowie, ale również ich rodziny i nauczyciele, sympatycy szkoły)
I miejsce zajęła SP 1, którą reprezentowało 85 zawodników.
Puchar dla najliczniej reprezentowanej szkoły ufundowała Prezydent Miasta- Beata Klimek.
Fundatorem nagrody był DECATHLON Kalisz, który ufundował Kartę Upominkową o wartości 150 zł.

Nad przebiegiem III Ostrowskiego Testu Coopera czuwali sędziowie z Klubu Sportowego STAL oraz sędziowie z OLPNA- Okręgowej Ligi Piłki Nożnej Amatorskiej.
ostrow_1Gośćmi specjalnymi III Ostrowskiego Testu Coopera były Martyna Cebulska i Monika Morgiel- koszykarki Towarzystwa Sportowego OSTROVIA, które sięgnęły po mistrzostwo I ligi i awansowały do ekstraklasy !!! Tradycyjnie już w ramach III Ostrowskiego Testu Coopera odbywał się piknik “Apetyt na życie”. W ramach pikniku we współpracy z Fundację DKMS, przeprowadzana była REJESTRACJA POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU. Dzięki uprzejmości SKN “Punkreas” Chirurgia Gastroenterologiczna i Transplantologia CSK MSW w Warszawie przeprowadzano “misiowe transplantacje”- pod okiem Magdaleny Kaźmierczak oraz pani Agnieszki Niesobskiej i uczniów Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Salezjanek- finalistów Kampanii „Drugie Życie”, którzy dzielili się swoją wiedzą, zarażali entuzjazmem, rozdawali „oświadczenia woli”.
Słuchacze Medycznego Studium Zawodowego przeprowadzali badania profilaktyczne- pomiar tętna, ciśnienia tętniczego.
TEB Edukacja- wraz ze swoimi słuchaczami i wykładowcami, instruowali, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Ponadto wraz z Harcerskim Klubem Ratowniczym udzielali instrukcji udzielania pierwszej pomocy oraz przeprowadzali pomiary poziomu glukozy, w czym wspierały ich: pielęgniarka szkolna p. Mariola Zagórska oraz p. Maria Nowak- edukator w cukrzycy.
Trener personalny z Factory Centrum Fitness pan Mateusz Michalak udzielał porad w zakresie treningu personalnego.
Dietetyk- pan Arkadiusz Powierza z Centrum Rewitalizacji Medicor udzielał porad w zakresie odżywiania- można też było dokonać pomiaru zawartości tkanki tłuszczowej. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim prezentowali alko gogle- każdy mógł sprawdzić jak reaguje i zachowuje się organizm ludzki po spożyciu alkoholu.

Na każdego uczestnika III Ostrowskiego Testu Coopera oraz przybyłych gości czekały kosze jabłek, woda z Firmy Woda

BONART, a także przepyszne soki serwowane przez kawiarnię Italiano Vero, smakołyki przygotowane przez Boską Karmę or

ostrow_2

az wiosenna zupa fasolowa przygotowana przez Restaurację Stylowa.

Można też było skosztować wykwintnych przekąsek z wszelakimi pastami, kolorowych kanapek oraz przepysznego chłodnika i rozchwytywanego wręcz, sorbetu jabłkowo- miętowego przygotowywanego przez naszego absolwenta Roberta Giecza (chyba już dziś można go nazwać

Mistrzem kulinarnym) oraz nauczycielkę Gimnazjum nr 1 Danutę Janiak i jej podopiecznych z projektu „Jem smacznie i zdrowo”.

Nad właściwym przygotowaniem uczestników do biegu czuwał podczas rozgrzewki pan Sebastian Jakubowski z Zumba Fitness.
O bezpieczeństwo uczestników III Ostrowskiego Testu Coopera &Pikniku „Apetyt na Życie” przez cały dzień dbali RATOWNICY z Pogotowia Ratunkowego
W tym miejscu dziękujemy tym, dzięki którym możliwe było to wszystko- WSZYSTKIM sponsorom i wolontariuszom, nauczycielom i uczniom Gimnazjum nr 1, którzy w jakimkolwiek stopniu włączyli się do organizacji III Ostrowskiego Testu Coopera & Pikniku „Apetyt na Życie” !!!