W sobotę na stadionie miejskim w Ostrołęce odbył się „Test Coopera dla Wszystkich 2016”. W pierwszej edycji ostrołęckiego testu wzięło udział około 60 osób. Czas na podsumowania i garść statystyk.

16_TCW_jesien_ostrolekaStartujący zawodnicy pokonali w sumie 118 km 55 m, w tym kobiety 60 km 311 m, a mężczyźni 57 km 744 m. Średni pokonany dystans przez kobiety to 2071 m, a przez mężczyzn 2624 m. Najlepszy rezultat wśród kobiet uzyskała Paula Wójtowicz z Ostrołęki (UKS CLAN), która w ciągu 12 minut pokonała dystans 2520 m. Drugi co do długości dystans pokonała Julia Bożomańska z Ostrołęki, UKS CLAN (2421 m), a trzeci – Łucja Kaliszewska z Białobieli (2400 m). Najlepszym zawodnikiem był Adam Piątkowski ze Szwendrowego Mostu (UKS Siódemka), który w ciągu 12 minut pokonał 3384 m. Drugi rezultat uzyskał Ryszard Gurzęda z Ostrołęki (3176 m), a trzeci – Mateusz Kaczyński z Ostrołęki (3024 m). Najmłodszą uczestniczką Testu była 6-letnia Natalia Wekwejt, która pokonała dystans 2075 m, a najmłodszym uczestnikiem biegu Wojciech Jankowski z Łęgu Przedmiejskiego, którego pokonany dystans to 2298 m. Najstarsza uczestniczka z Ostrołęki to Pani Elżbieta Deptuła (dystans: 1702 m), a najstarszy uczestnik to Pan Jerzy Grabowski Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki (dystans: 1965 m). Najliczniejszą drużynę reprezentował UKS CLAN przed SP 10 Ostrołęka, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna rodziny Państwa Jankowskich z Łęgu Przedmiejskiego. W „Biegu Solidarności” w kategorii kobiet zwyciężyła Małgorzata Mierzejewska z Ostrołęki (2290 m) przed Haliną Pierzchałą z Antoń (2070 m) i Justyną Sokołowską z Ostrołęki (2026 m), a w kategorii mężczyzn najdłuższy dystans pokonali: Tomasz Kwiatkowski z Laskowca (2747 m), Jakub Żmudziński (2490 m) oraz Grzegorz Grzegrzółka z Celestynowa (2253 m).
Z gratulacjami dla uczestników.
UKS CLAN dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji I edycji Testu Coopera w Ostrołęce.
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Ostrołęki Pan Janusz Kotowski
Patronat: Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Pan Jerzy Grabowski, Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Oddział Ostrołęka Pan Aleksander Zawalich, Starosta Ostrołęcki Pan Stanisław Kubeł, Przewodniczący Rady Powiatu Ostrołęckiego Pan Krzysztof Mróz.
Organizator: UKS CLAN działający przy II LO im. C. K. Norwida w Ostrołęce
Współpraca: Miasto Ostrołęka, MZOST i IT w Ostrołęce, AZS Warszawa, NSZZ „Solidarność” Oddział Ostrołęka, Starostwo Powiatowe Ostrołęka, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce, Dyrekcja II LO, Nauczyciele I, II, III LO i SP5 w Ostrołęce, uczniowie II LO, zawodnicy, rodzice zawodników i sympatycy UKS CLAN.
Opieka Medyczna: Szkoła Promocji Zdrowia w Ostrołęce.